wrocławskie targi plakatu

Media&Work patronem Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji

Wrocław zaprasza do siebie wszystkich ilustratorów, grafików oraz miłośników plakatu. W dniach 30 i 31 marca w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się premierowa edycja Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji, których partnerem medialnym jest Media & Work Agencja Komunikacji Medialnej. Plakat spełniający cały szereg ról znajdzie należną mu uwagę w postindustrialnych przestrzeniach Centrum Kultury Czasoprzestrzeń – dawnej Zajezdni Dąbie, przystanku dla różnych targów i wystaw.

Plakat to stosunkowo młode medium uliczne, które świetnie odnalazło się w trendach wnętrzarskich. Pełne spektrum stylów i technik, jakimi posługują się polscy plakaciści, pozwala z łatwością dopasować prace do charakteru przestrzeni. Na Wrocławskich Targach Plakatu i Ilustracji, oczom widzów ukażą się plakaty graficzne i typograficzne, a także dzieła sztuki wyrażające rozmaite style, wśród których każda preferencja znajdzie swoje odbicie. Minimalizm, czerń i biel, geometria, styl retro, cytaty… będzie czym nacieszyć oko i zapewnić sobie tę radość na dłużej.

Wrocław miastem plakatu

Rola Wrocławia w procesie upowszechniania plakatu była całkiem spora. “Czwórka wrocławska”, czyli profesorowie Eugeniusz Get Stankiewicz, Jan Jaromir Aleksiun, Jerzy Czerniawski oraz Jan Sawka to nazwiska znane każdemu, komu nieobca jest sztuka plakatu. Nieco inaczej jednak, od wcześniejszej Polskiej Szkoły Plakatu, wrocławscy twórcy traktowali aktualne tematy ‒ prym wiodły tu humor, ironia i paradoks. To od nich wszystko się zaczęło, po czym moda na plakat stała się coraz bardziej widoczna. Wciąż bez większego trudu można upolować prace mistrzów polskiej szkoły, a warto zainwestować w te ponadczasowe klasyki, bo nawet lekko podniszczony papier nie jest w stanie odebrać im urody. W galeriach czy na targach można wyszperać ilustrację ulubionego filmu sprzed lat, a na zbliżających się wielkimi krokami Wrocławskich Targach Plakatu i Ilustracji można odnaleźć współczesne realizacje młodych artystów, którzy widocznie inspirują się graficzną tradycją.

Osób zaangażowanych w tworzenie plakatów ze środowiska wrocławskiego było znacznie więcej, obecnie natomiast, miasto jest silnym ośrodkiem artystycznym, w którym tworzy wielu niezależnych grafików i ilustratorów. Wrocławska Szkoła Grafiki, grupa utworzona przez wykładowców Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, znana jest na arenie międzynarodowej.

Pierwsze Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji

Nie może więc dziwić fakt, że to właśnie we Wrocławiu zorganizowane zostaną targi poświęcone plakatowi oraz ilustracji. W dniach od 30-31 marca Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji stworzą możliwość zobaczenia oraz nabycia wspaniałych plakatów wnętrzarskich, ale też filmowych czy teatralnych. Pojawią się grafiki pomniejszych formatów, oparte na kanwie całego przekroju tematycznego. Nie zabraknie także sztuki z pogranicza abstrakcji.

Premierowa edycja Wrocławskich Targów Plakatu i Ilustracji odbędzie się w Zajezdni Dąbie – Centrum Kultury Czasoprzestrzeń przy ul. Tramwajowej 1-3 w godzinach 11:00-18:00 w dniach od 30-31 marca. Wstęp jest bezpłatny, natomiast wrażenia będą z pewnością bezcenne.

Więcej informacji:

www.targiplakatuiilustracji.pl

https://www.facebook.com/events/2234357180145480/

30-31 marca (w godz. 11-18)
Zajezdnia Dąbie – Centrum Kultury Czasoprzestrzeń
ul. Tramwajowa 1-3

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.