Rynek domen: 20 najdroższych domen miesiąca

Miniony miesiąc na rynku domen przyniósł kolejne interesujące sprzedaże. Właściciela zmieniły m.in. domeny: atmosfera.pl, traktory.pl i afiliacja.pl. Za 20 najdroższych adresów zapłacono łącznie 122 889 zł. Najdroższa polska domena kosztowała 14 500 zł.

Taką cenę uzyskała domena ekogroszek.pl. Transakcja została sfinalizowana za pośrednictwem platformy handlarzy domen – Aftermarket. Nowy właściciel pod zakupionym adresem zamieścił ofertę swojej firmy. Druga w zestawieniu domena naturella.pl uzyskała cenę 12 500 zł. Kupiec zgłosił się bezpośrednio do posiadacza adresu. Za kwotę 9614 zł została sprzedana domena randki.org.pl. Do transakcji doszło za pośrednictwem międzynarodowej platformy domainerów – Sedo.com. Sądząc po przekierowaniu adresu na stronę Sympatia.pl, jego nabywcą jest grupa Onet.pl.

Dwuliterówka LL.pl znalazła nabywcę za 8 200 zł. Po wpisaniu adresu użytkownik zostaje przekierowany na stronę z linkami reklamowymi. Właściciel badaniamarketingowe.pl sprzedał domenę za 7 000 zł. Kupiec zgłosił się bezpośrednio do posiadacza adresu. Pierwszą dziesiątkę zestawienia najdroższych domen września zamyka sprzedaż adresu opalanie.pl za kwotę 5 000 zł. Transakcja została sfinalizowana za pośrednictwem giełdy domen az.pl.

Adres importerzy.pl uzyskał cenę 4100 zł.  Kwotę 3350 zł wyłożył z kolei nabywca adresu maluszki.pl. Obydwie domeny wystawiona zostały na sprzedaż poprzez platformę Aftermarket.pl. Wysoką kwotę jak na domenę z rozszerzeniem .biz zapłacił kupiec adresu kosmetyki.biz, który wyłożył 2300 zł. Listę 20 największych transakcji we wrześniu zamyka sprzedaż domeny guard.pl za cenę 2 100 zł.

                                                  Źródło: opracowanie Bankier.pl na podst. Netibo i Cenydomen.pl

O mniejszych kwotach transakcji handlarze domenami informują na forum inwestorów domenowych di.pl. Adres antykwariat24.pl został sprzedany przez użytkownika „Jortex” za kwotę 650 zł. „Dulo” sprzedał domenę bellavita.pl za 700 zł.  Adres chiński.com.pl znalazł nabywcę za 500 zł – poinformował sprzedawca „hans 2000”. Handlarz „axis” cieszy się kwotą  304 zł uzyskaną ze sprzedaży domeny zasms.pl a „pshemec” sprzedał adres online-pizza.pl za 300 zł.

O największych sprzedażach października poinformujemy w połowie listopada.

Komentuje Rafał Pietrzyk, firma doradcza Netibo

Firma Corporation Service Company, zajmująca się między innymi ochroną marki pozyskała dla dwóch swoich klientów domeny za kwoty ok. 10 000 zł. Dla koncernu L’Oreal wynegocjowała odkupienie domeny Inneov.pl natychmiast po jej wygaśnięciu. Domena ta została zarejestrowana w 2004 roku, natomiast w tym miesiącu pojawił się problem związany z odnowieniem domeny. Z kolei dla firmy Procter & Gamble, właściciela marki Naturella CSC wynegocjowało kwotę 4000$ za domenę Naturella.pl. Ta domena przechwycona w styczniu br. pierwszą rejestrację miała w 2003 roku. Innym adresem, który w tym miesiącu wrócił po nieopłaceniu do swojego poprzedniego właściciela jest IcelandAir.pl.  Powyższe trzy transakcje obrazują jak ważna jest domena dla promocji i sprzedaży swoich towarów w sieci oraz jaką rolę odgrywa kompetentna firma zajmująca się utrzymaniem oraz odzyskiwaniem domen.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl
g.marynowicz@bankier.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.