Bass & Beat Festival

Media&Work patronem Bass & Beat Festival

W terminie 7-8 grudnia 2018 odbędzie się kolejna edycja Bass & Beat Festival. Tegoroczna edycja Festiwalu, to dwa dni wypełnione koncertami, a także warsztaty, szkolenia i spotkania z artystami. Całość wydarzeń muzycznych odbędzie się w oprawie wizualizacji Katedry Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

W ciągu dwóch festiwalowych dni na scenach Impartu usłyszymy łącznie 8 zespołów, 3 premiery, ponad 60 artystów z Polski, Francji, Norwegii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

W piątek 7 grudnia o godzinie 19:00 premierę będzie miał międzynarodowy projekt muzyczny pod nazwą #PaderevskyOrchestra. Muzyczne przedsięwzięcie tworzone przez artystów z Polski, Norwegii, Rumunii oraz Francji, łączy elementy muzyki klasycznej, jazzowej i elektronicznej. 6-osobowy zespół zagra z towarzyszeniem orkiestry smyczkowej uczniów dolnośląskich szkół muzycznych.

O godzinie 21:00 zagra zespół Spirit Fingers. Jazzowa supergrupa utworzona w Stanach Zjednoczonych, prowadzona jest przez pianistę Grega Spero. Zespół tworzą Dario Chiazzolino – gitara elektryczna, Hadrien Feraud – gitara basowa oraz Mike Mitchell – perkusja. Muzyka tej formacji łączy nowoczesne brzmienie, mocne popowe melodie, wirtuozerię i wymagające improwizacje, przypominające grupy takie jak GoGo Penguin i E.S.T.

W sobotę 8 grudnia wystąpi zespół MOA oraz brytyjska wokalistka Yazmin Lacey, której muzyka łączy w sobie wrażliwość i szczerość przekazu z brzmieniem muzyki soul i witalnością jazzu. Yazmin śpiewa z bezpośredniością i emocjonalną klarownością, śpiewa prosto, otwarcie i dojmująco. Jej album Black Moon wywołał spore zamieszanie na Wyspach. Występ na BBF będzie jedynym koncertem Lacey w Polsce.

MOA – wielki wygrany Opolskich Debiutów 2017 roku. Polski przedstawiciel muzycznego storytelling’u. Zespół MOA to britpopowy projekt, który liczy pięć osób, a na jego czele stoi obdarzona bardzo delikatnym i ciepłym głosem Marta Fitowska – odpowiedzialna również za teksty piosenek.

Na scenie kameralnej zagrają finaliści plebiscytu Bass & Beat Festival. Plebiscyt wciąż trwa – zwycięzcę wybierze publiczność.

Festiwalowi towarzyszy wystawa Pracowni Fotograficznych Technik Obrazowania, stworzona przez z wrocławską Akademię Sztuk Pięknych.
Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym będzie pokaz filmów „Artyści Razem – wrocławskie środowisko twórcze w kadrze filmowym”.

W ramach Festiwalu „Bass and Beat” odbędzie się również cykl szkoleń i warsztatów skierowanych do artystów oraz managerów muzycznych. Wykłady i prezentacje poprowadzą eksperci z branży muzycznej, sektora finansowego oraz przedstawiciele instytucji zajmujących się m.in. wspieraniem eksportu oraz promocji polskiej muzyki na rynkach zagranicznych. Wśród wykładowców będą przedstawiciele Music Export Poland, Kayax i Instytutu Adama Mickiewicza.

Szkolenia będą odbywać się w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz w Centrum Sztuki Impart przy ul. Mazowieckiej 17 w dniach 1-8.12.2018r. Harmonogram warsztatów zamieszony jest na stronie internetowej www.bassandbeat.pl.

W przerwach między wydarzeniami festiwalowymi warto zajrzeć na Gastro Meeting. Na dziedzińcu Impartu czekają̨ najlepsze food trucki w mieście.

Całe wydarzenie zostało objęte patronatem agencji komunikacji medialnej Media&Work, która od lat związana jest ze światem muzyki i sztuki, z powodzeniem promując utalentowanych artystów na każdym szczeblu ich kariery.

Bass & Beat Festival to czas i przestrzeń do twórczych rozmów o tym, co w życiu ważne, dlatego już teraz warto zaplanować sobie 7 i 8 grudnia, aby wziąć udział w tym niezwykłym święcie sztuki.

MIEJSCE:

IMPART, UL MAZOWIECKA 17 WROCŁAW

BILETY:

30/50 ZŁ PRZEDSPRZEDAŻ
45/65 ZŁ W DNIU KONCERTU

Więcej informacji na:

Facebook: https://www.facebook.com/BassBeatFestival/
www: www.bassandbeat.pl

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.